Scroll to top Scroll to top

TERAPIE

NAJVIAC VYUŽÍVANÉ TERAPIE NAŠICH KLIENTOV

Mužské terapie

Mužské terapie

Antistresová terapia

Náročný technický vývoj umožnil rozšíriť frekvenčné spektrum prístroja BICOM Optima o rozsah 1 – 25 Hz., čím je pre biorezonančnú terapiu k dispozícii aj najnižší frekvenčný rozsah. Ten je veľmi dôležitý, nakoľko v ňom pracujú aj mozgové vlny. Mozog je nadradenou riadiacou centrálou organizmu. Terapiou v tomto najnižšom frekvenčnom rozsahu môžeme dosiahnuť reguláciu uvoľnenia blokád na riadiacej úrovni, čo nám dáva možnosť riešiť aj zdravotné problémy psychického charakteru, ako napr. depresie či úzkostné stavy.

Imunitný systém

Chrípka a nachladnutie.
Imunitný systém je najdokonalejšia obrana organizmu voči vonkajším vplyvom. Chrípka imunitný systém oslabuje. Potláča výkonné funkcie organizmu, a tak je telo náchylnejšie aj na pridružené infekcie spôsobené patogénnymi mikróbmi, akými sú napr. streptokoky a stafylokoky. Predovšetkým v jesennom období je naša obranyschopnosť vystavená nadmernej záťaži. Silný imunitný systém však dokáže vírusom a baktériám vzdorovať.

Imunitný systém tvorí súbor buniek a orgánov, ktoré spolupracujú na obrane organizmu proti cudzorodým zárodkom. Orgány imunity sa nachádzajú v celom tele a spolu s nervovým, srdcovým, pohybovým a tráviacim systémom zaisťujú harmonickú činnosť organizmu ako celku. Základom jeho správnej funkcie je zložitá a dynamická komunikačná sieť. V prípade, ak je medzibunkový priestor zaťažený rôznymi patogénmi, komunikácia medzi bunkami prestáva fungovať –  imunita zlyháva, alebo je oslabená.

Biorezonancia v prvom rade podporí telo, aby sa zbavilo medzibunkovej záťaže, aby bola opäť možná komunikácia medzi bunkami a mohli začať prebiehať samoregulačné schopnosti organizmu. Následne sa podporia orgány, ktoré sú pre správnu činnosť imunitného systému dôležité – slezina, pečeň, lymfatický systém a črevá. Ďalší postup je individuálny, každému klientovi sa určí, ktoré terapie sú preňho vhodné.

Detoxikácia organizmu

Je len málo jedincov, ktorých detoxikačný systém je tak účinný, že ich organizmus funguje bezchybne. Na ľudský organizmus totiž pôsobia rôzne patogény a toxíny: od chemických látok cez baktérie, vírusy, plesne, parazity, ťažké kovy až po elektrosmog, geopatogénne zóny a rádioaktivitu.

Postupné hromadenie toxínov v tele následne narúša tkanivá, orgány a ich funkcie. Negatívne ovplyvňuje aj riadiace funkcie a spojenia medzi jednotlivými systémami v organizme. Za mnohými chronickými problémami sú práve toxíny, ako napr. mikroorganizmy a parazity. Tie svojou prítomnosťou a toxickými metabolickými produktami spôsobujú zdravotné problémy. Aj v tomto prípade platí, že častokrát bežnými metódami nevie odborné laboratórium zistiť ich prítomnosť.

Pri detoxikačnej terapii pomocou biorezonancie vychádzame z najmodernejších poznatkov súčasnej medicíny a zároveň berieme do úvahy aj toxíny, s ktorými bežná lekárska prax nepočíta. Prvoradé je zistenie konkrétnych záťaží. Následne sa terapiou zistené záťaže a toxíny odstraňujú. Po ich odstránení dochádza k zlepšeniu funkcie jednotlivých orgánov a k úprave mnohých chronických problémov.

Antinikotínová terapia

Antinikotínová terapia biorezonančnou metódou je bezbolestná, nemá vedľajšie účinky a na rozdiel od iných metód je vysoko účinná. Celý proces trvá od 30 do 60 minút. Počas terapie sa s pomocou prístroja Bicom Optima vysiela do tela zrkadlovo obrátená elektromagnetická frekvenčná vzorka nikotínu a dechtu. V dôsledku tohto procesu sa urýchli detoxikácia od nikotínu a ďalších záťažových látok.

Počas terapie dochádza k uvoľňovaniu nikotínu z receptorov chuti a eliminuje sa tzv. nikotínový hlad. Zároveň dochádza k eliminácii vplyvu pasívneho fajčenia a k eliminácii chuti na cigaretu. Chuť na nikotín mizne ihneď alebo do niekoľko hodín po sedení.

Biorezonancia však neodstráni motorické návyky a sociálne zlozvyky napr. káva-cigareta, ktoré si fajčiar vypestoval, preto je potrebné účinnosť tejto terapie následne podporiť vlastným sebaovládaním a zmenou motorických a sociálnych zlozvykov.

Odporúčania pred terapiou

Pred terapiou neodporúčame fajčenie obmedzovať. Terapiu môže absolvovať každý fajčiar bez ohľadu na množstvo vyfajčených cigariet.

Odporúčania po terapii

Po terapii je potrebné zvýšiť príjem tekutín, najlepšie čistej neperlivej vody, aby sa podporilo vylučovanie nikotínu a záťažových látok z organizmu.

Možné krátkodobé reakcie:

V dôsledku ukončenia prísunu nikotínu do tela sa môžu dostaviť krátkodobé reakcie, najmä:

 • sucho v ústach

 • mierne kovová chuť v ústach

 • slabšia podráždenosť, nervozita a nesústredenosť

 • únava

 • poruchy spánku

 • mierna ospalosť

 • zvýšená potivosť

 • mierna bolesť hlavy

Tieto reakcie sú krátkodobé a úplne zmiznú najneskôr do 2 týždňov od terapie.

Alergie

Alergická reakcia poškodzuje organizmus. Alergický človek má skoro stále mierny zápal v tele. Nemusí o tom ani vedieť, ale jeho organizmus je neustále zaťažovaný a poškodzovaný dôsledkami alergie. Neliečený alergik môže byť často chorý a nevie sa presne prečo. Príčinou môže byť práve nerozpoznaná alergia. Preto je potrebná správna diagnóza a najmä liečba alergie.

Odstránenie alergie prístrojom Bicom OPTIMA je bezbolestná metóda, kde na rozdiel od klasickej medicíny nedochádza k potláčaniu príznakov, ale k ich odstráneniu. Vďaka špičkovým počítačovým programom je Bicom schopný odhaliť rušiace elektromagnetické oscilácie, upraviť ich na harmonické a posilnené ich vrátiť späť do organizmu. Na odstránenie alergií je potrebných 3-5 sedení (počet sedení je individuálny u každého pacienta).

Treba však myslieť na to, že za alergiou sa ukrýva príčina v podobe zlej funkcie určitého orgánu v našom tele, ktorú je potrebné riešiť.

 • Všeobecné príznaky: únava, vyčerpanie, zimomravosť, závraty
 • Kožné príznaky: svrbenie, ekzém vo všetkých formách
 • Podráždenie slizníc: nádcha, kýchanie, zápal spojiviek, pálenie očí
 • Gastrointestinálne príznaky: nadúvanie, gastritída, stomatitída, hnačka, Roemheldov syndróm, kolitída v rôznych podobách
 • Kardiovaskulárne príznaky: kolísavý krvný tlak, mdloby, tachykardia, extrasystoly, kolapsové stavy
 • Príznaky súvisiace s močovým mechúrom: polyuria, dysuria, dráždivý močový mechúr, náchylnosť k infekciám močových ciest
 • Pohybový aparát: bolesti svalov, reumatické obtiaže
 • Psychické príznaky: depresie, úzkosť, zmätenosť, vnútorný nekľud, závrate, agresivita, hyperaktivita u detí, bolesti hlavy a migréna, hmotnostné výkyvy, anafylaktický šok

Vzorky alergénov sú k dispozícii u nás.

Je však ideálne, ak si prinesiete aj vzorku vlastného alergénu podľa typu alergie ako napr.: vzorka peľu, bylinky, srsť zo zvieratka, dažďovú vodu z vášho okolia, prach z vysávača, lepiacu pásku zavesenú doma aspoň týždeň a pod.

Terapie:

 • Alergia na peľ
 • Alergia na prach
 • Alergia na plesne
 • Alergia na zvieratá
 • Alergia na hmyz
 • Alergia na potraviny
 • Kontaktná alergia
 • Alergia na chlad a slnko

Nadmerné potenie

Lekári často pacientom trpiacim nadmerným potením nevedia adekvátne pomôcť. Silné potenie alebo hyperhydróza sú pre mnohých ľudí veľmi obmedzujúce. Môže ísť napríklad o:

 • nočné potenie
 • studený pot v noci
 • potenie u detí
 • nadmerné potenie pod pazuchami
 • potenie zo stresu

Za nadmerným potením sa často skrývajú ochorenia štítnej žľazy, cukrovka, vysoký tlak, obezita, ale aj rakovinové nádory. Nočné potenie môže byť jedným z príznakov infekčných ochorení, tuberkulózy, rakoviny či u žien v menopauze.

Jej druhotnými príčinami sú napríklad stres, obezita, cukrovka, neurologické a psychiatrické ochorenia, zvýšená činnosť štítnej žľazy a iné. Veľmi často ju spôsobujú emócie ako tréma, bolesť, strach, radosť.

Biorezonancia dokáže odhaliť príčiny vášho nadmerného potenia a odstrániť ich, takže sa už kvôli hyperhydróze nebudete musieť viac trápiť.

Kožné ochorenia

 • alergické kožné prejavy
 • atopický ekzém

Vraví sa, že koža je zrkadlom duše. Náš najväčší orgán je každodenne zaťažovaný nepriaznivými vplyvmi zvonku, ale aj zvnútra. Odpoveď lekárov pri ochoreniach kože je jednoznačná - nasadenie liečby pomocou liekov - antibiotiká, hormonálne maste či biologická liečba. Ak trpíte ochorením kože, ako je napríklad atopický ekzém či psoriáza, je dôležitá úprava stravy. Zistíte, čo presne vám škodí a vďaka vyrovnávajúcim terapiám pomocou prístroja Bicom vykročte vpred krásnej koži bez záťaže tela liekmi.

Pohybový aparát

 • bolesti chrbtice
 • kĺbov
 • seknutia
 • stavy po operáciách
 • reumatické bolesti

Prirodzená chôdza a bezbolestný pohyb je to, po čom túži každý z nás. Žiaľ, mnoho ľudí trápi reuma, či iné bolesti pohybového aparátu. Aj vďaka pracovnému nasadeniu, príliš dlhému sedeniu na nesprávnej stoličke a v zlej polohe nás môže naučiť zlozvykom, ktoré sa neskôr odrazia na našom zdraví. Bolestivá chrbtica medzi lopatkami či bolestivé kríže trápia čoraz viac ľudí. Dobrá správa je, že sa tejto bolesti viete zbaviť vďaka diagnózam a terapiám pomocou biorezonancie v našom štúdiu Santé. Veľmi dobré výsledky s prístrojom Bicom sme zaznamenali aj pri pooperačných stavoch či reumatických bolestiach. Dokonca aj keď trpíte akútnou bolesťou, ako sú napríklad seknutie či prechladnuté kríže.

Diabetes

 • diabetes 1. typu
 • diabetes 2. typu

Čoraz viac ľudí trpí cukrovkou. Môže za to viacero faktorov - pankreas prestáva produkovať inzulín, prípadne nám tento orgán produkuje inzulín v nesprávnom čase, alebo inzulín prestáva normálne fungovať. Príčinou cukrovky je prebytočná glukóza v tele, ktorá následne vzniká. Diabetes Mellitus, alebo cukrovka 1. typu, či cukrovka druhého typu, ovplyvňujú život negatívne. Prekliatím choroby diabetes (ľudovo cukrovky) je iste to, že nebolí. Pokiaľ však nedodržujete správnu životosprávu, môže sa priebeh choroby rapídne zhoršiť. Pokiaľ chcete pre svoje telo a zdravie urobiť maximum, dajte si urobiť diagnostiku tela pomocou prístroju Bicom a terapie, ktoré vás dostanú do rovnováhy.

Štítna žľaza

Tento pomerne malý orgán, nachádzajúci sa v krku, dokáže pri nesprávnom fungovaní narobiť v tele riadne problémy. Štítna žľaza je žľaza s vnútorným vylučovaním, ktorá produkuje hormóny tyroxín a trijódtyronín. Príznaky nefungujúcej štítnej žľazy môžu súvisieť aj s vážnejšími duševnými poruchami, ochorením srdca či ciev. Aj pri ochorení štítnej žľazy sa môžete obrátiť na terapie pomocou prístroja Bicom v našom biorezonančnom štúdiu Santé.

Gastritída

 • akútna
 • chronická

Bolestivý a zapálený žalúdok, erózie a krvácanie. Tí, ktorí trpia na gastritídu, vedia svoje. To, čo nastane po skonzumovaní potravín, ktorým by sa mali vyhýbať, je mimoriadne vyčerpávajúce a nepríjemné. Akútny stav dokáže však vyvolať aj šok, infekcia, alebo vznikne ako následná komplikácia po chirurgickom zákroku. Buďte predvídaví a dajte svoj žalúdok do poriadku vďaka diagnóze a terapiám za pomoci biorezonančného prístroja Bicom.

Športové zranenia

 • úrazy rôzneho druhu

„Športom k trvalej invalidite.“
Samozrejme, každé napätie organizmu môže po čase priniesť neželané výsledky aj v podobe nečakaných zranení. Aby ste pomohli svojej liečbe zranení dostatočne a efektívne, zaraďte do svojho ozdravného procesu zdravú výživu a biorezonančné terapie v našom štúdiu Santé.

Nespavosť

Azda neexistuje väčšieho mučenia ako to, keď sa nedokážeme dobre vyspať. Spokojný a oddychujúci partner vedľa nás vtedy pôsobí ako nepriateľ a ráno je vzdialené na míle ďaleko. Deň zas prežijete vyčerpaní, s dávkami kofeínu. Zbavte sa tejto nepríjemnej súčasti vášho života vďaka terapiám biorezonančného prístroja Bicom a nastavenia správneho jedálnička.

Zlepšenie metabolizmu

Pokiaľ cítite, že vaše telo nefunguje tak, ako by malo, môže ísť aj o poruchy metabolizmu alebo látkovej výmeny. Látková premena je súbor všetkých biochemických zmien chemických zlúčenín v živých organizmoch a bunkách. Za poruchami metabolizmu môžu stáť choroby ako diabetes, crohnová choroba, ale aj cirhóza pečene. Ako naštartovať metabolizmus aby správne fungoval? Vďaka diagnostike vášho organizmu odhalíme faktory, ktoré nepriaznivo pôsobia na vaše telo – môže nimi byť len pár potravín, ktoré následne vylúčite z svojho jedálnička.

Vysoký krvný tlak

Pokiaľ vám nejaká osoba zvyšuje krvný tlak, prestanete sa s ňou stretávať. Ale čo ak sa vám krvný tlak začne zvyšovať po konzumácii určitých potravín, prípadne pri nejakej činnosti, ktorú vykonávate? Ako na to prísť? Nie všetko musíte ihneď riešiť liekmi. Vysoký krvný tlak má často prepojenie so psychosomatikou. Vďaka správnemu určeniu vašej diagnózy a dostupným terapiám vieme váš tlak upraviť bezbolestne a bez liekov.

Odstránenie vírusov, plesní, baktérií a parazitov

Naše telo trápia choroby, za ktoré môžu mnohokrát skryté faktory. Pokiaľ neviete nájsť príčinu, môžu byť za váš stav zodpovedné zbytky vírusov, plesní, baktérií alebo dokonca aj parazity vo vašom tele. Pre ne sa naše telo stáva ideálnym prechodným domovom, avšak táto symbióza nebýva priaznivá pre obe strany. Práve to, či trpíte vďaka týmto faktorom, zistíte vďaka celkovej diagnostike vášho tela a pomocou prístroja Bicom vám nastavíme tie správne terapie na riešenie týchto problémov.

Ženské terapie

Ženské terapie

Bachova terapia

Bachova kvetová terapia rieši psychickú nerovnováhu. Negatívne stavy mysle totiž úzko súvisia so zdravotným stavom a môžu byť príčinou zdravotných problémov. Pri vstupnej diagnostike môžeme zistiť, ktorú esenciu človek potrebuje. S otestovanými esenciami potom pracujeme frekvenčne – posielame telu frekvencie, ktoré harmonizujú myseľ a vytvárajú pozitívne reakcie. Touto cestou popri fyzických problémoch, detoxikácii organizmu a iných terapiách harmonizujeme aj psychiku.

Bachove esencie sú výbornou prevenciou pred chorobami, ale rovnako slúžia aj ako podporný prostriedok počas liečenia choroby. Sú bezpečné, bez vedľajších účinkov. Môžu sa používať súčasne s inou liečbou a terapiou, predovšetkým psychoterapiou. Sú vhodné pre všetky vekové kategórie aj pre tehotné ženy a deti.

Nedostatok energie

 • vyčerpanosť z práce a rodiny
 • denné stereotypy
 • chronická únava

Byť ženou je niekedy skutočne náročné. Každodenná rutina na ženy častokrát dolieha, pretože musia plniť množstvo úloh, či už v práci alebo v domácnosti. Odráža sa to vo zvýšenom strese, nervozite a celkovej vyčerpanosti. Častokrát hrozí ženám kolaps, či vyhorenie. Aby ste tomu predišli, vyskúšajte skvelé harmonizačné terapie biorezonančného prístroja Bicom. Už po jednom sedení pocítite príjemnú úľavu, príliv energie a pokoj na duši.

Detoxikácia organizmu

Je len málo jedincov, ktorých detoxikačný systém je tak účinný, že ich organizmus funguje bezchybne. Na ľudský organizmus totiž pôsobia rôzne patogény a toxíny: od chemických látok cez baktérie, vírusy, plesne, parazity, ťažké kovy až po elektrosmog, geopatogénne zóny a rádioaktivitu.

Postupné hromadenie toxínov v tele následne narúša tkanivá, orgány a ich funkcie. Negatívne ovplyvňuje aj riadiace funkcie a spojenia medzi jednotlivými systémami v organizme. Za mnohými chronickými problémami sú práve toxíny, ako napr. mikroorganizmy a parazity. Tie svojou prítomnosťou a toxickými metabolickými produktami spôsobujú zdravotné problémy. Aj v tomto prípade častokrát platí, že bežnými metódami nevie odborné laboratórium zistiť ich prítomnosť.

Pri detoxikačnej terapii pomocou biorezonancie vychádzame z najmodernejších poznatkov súčasnej medicíny a zároveň berieme do úvahy aj toxíny, s ktorými bežná lekárska prax nepočíta. Prvoradé je zistenie konkrétnych záťaží. Následne sa terapiou zistené záťaže a toxíny odstraňujú. Po ich odstránení dochádza k zlepšeniu funkcie jednotlivých orgánov a k úprave mnohých chronických problémov.

Hormonálne poruchy

 • hormonálna nerovnováha
 • menopauza
 • bolestivá menštruácia

Žiaľ, čoraz viac žien na svete trpí hormonálnou nerovnováhou. Môže sa prejavovať problémami s otehotnením, nepravidelnou a bolestivou menštruáciou, či predčasnou menopauzou. Je to spôsobené poruchou hormónov, ktoré nepracujú tak, ako by mali. Hormóny sú mimoriadne dôležité, ich nesprávne fungovanie môže mať viacero dôvodov. Hormonálne poruchy môže mať na svedomí štítna žľaza, zvýšená produkcia mužských hormónov alebo aj zvýšená hladina estrogénu, či prolaktínu. Správnym prístupom k vášmu telu sa viete týchto problémov zbaviť.

Potravinové alergie/intolerancie

Potravinovú intoleranciu mnohé testy klasickej medicíny nedokážu preukázať. U ľudí s chronickými chorobami sa však potravinové intolerancie vyskytujú takmer vždy. Nejde o alergiu v pravom zmysle slova a preto ju nie je jednoduché rozoznať. Reakcia na potravinu môže byť aj oneskorená - prejavuje sa niekoľko hodín až dní neskôr, prípadne sa neprejaví priamo. Nastáva však tzv. kumulačný efekt, kedy sa človek stáva senzitívny na viacero druhov potravín, nakoľko tráviaci trakt už reaguje precitlivene takmer na všetko.

Typickými príznakmi potravinovej intolerancie je nedostatočné trávenie, pocit nafúknutého brucha, plynatosť, brušné kŕče, zápcha, hnačky, črevné problémy a zároveň náchylnosť na alergie, únava a chronické dýchacie problémy.

Neskôr môže začať organizmus reagovať aj na pele alebo roztoče, prípadne na iné vonkajšie vplyvy.

Biorezonanciou je našťastie možné zistiť, na ktoré konkrétne potraviny má človek intoleranciu a zároveň je možné pôsobiť na tráviaci trakt tak, aby sa zbavil neznášanlivosti na uvedenú potravinu.

Anticelulitídový program

Celulitída je problémom mnohých žien. Dámy dokonca nemusia trpieť ani nadváhou, aby celulitídu mali. Celulitída je kožný problém a nedá sa odstrániť žiadnym krémom. Pri boji proti celulitíde musíte ísť viac do hĺbky. Pomôžu vám terapie za pomoci prístroja Bicom, správna strava a pohyb. Aby ste zistili, čo vám presne škodí, navštívte naše štúdio Santé.

Obmedzenie chuti na sladké

Nekontrolovateľná chuť na sladké je často spájaná so psychickými problémami. Kompenzovať si duševnú nerovnováhu je problém mnohých žien, ktoré potom často siahajú práve po sladkých dobrotách. Aby ste sa raz a navždy zbavili tejto nekontrolovanej chuti, vyskúšajte biorezonanciu a terapie v našom štúdiu Santé.

Terapia na odblokovanie chuti na sladké trvá približne 30 minút a je založená na snímaní vzorky obľúbenej sladkosti, z ktorej sa cez výstupné elektródy a podložku prenáša do tela invertovaná (zrkadlová) vzorka. Aj pri tejto terapii je možné nahrávať terapeutický program na čip, ktorý následne predlžuje účinky terapie.

Chudnutie

Ak patríte k ľuďom, ktorí majú za sebou množstvo diét, hladovania a následného jedenia, máte s veľkou pravdepodobnosťou zablokovaný metabolizmus. Nezdravé drastické diéty obmedzili váš príjem jedla na minimum a telo pod veľkým tlakom zablokovalo látkovú výmenu. Biorezonančná terapia vám pomôže opäť naštartovať váš spomalený metabolizmus a zharmonizuje hormonálny systém tak, aby ste pri zdravom stravovaní a pohybe naozaj schudli. Biorezonančná terapia Bicom vám tak dokáže pomôcť zbaviť sa nechcených kilogramov.

Optimálny počet sedení je 10 a celá terapia sa nahráva na čip – ktorý sa stáva vašim osobným, individuálnym liekom na domov medzi jednotlivými terapiami.

Gynekologické ťažkosti

Biorezonacia vie byť nápomocná aj pri chronických gynekologických ťažkostiach. Najčastejšie sa liečia mykózy a candida. Pozitívny dopad má aj na hormonálnu nerovnováhu, spôsobenú užívaním antikoncepcie.

Ďalšie gynekologické ťažkosti úspešne liečené biorezonanciou:

 • opakované zápaly
 • bolesti vaječníkov
 • cysty
 • hormonálna nerovnováha spôsobená dlhodobým užívaním antikoncepcie
 • nepravidelná menštruácia
 • strata libida
 • menopauza

Antinikotínová terapia

Antinikotínová terapia biorezonančnou metódou je bezbolestná, nemá vedľajšie účinky a na rozdiel od iných metód je vysoko účinná. Celý proces trvá od 30 do 60 minút. Počas terapie sa s pomocou prístroja Bicom Optima vysiela do tela zrkadlovo obrátená elektromagnetická frekvenčná vzorka nikotínu a dechtu. V dôsledku tohto procesu sa urýchli detoxikácia od nikotínu a ďalších záťažových látok.

Počas terapie dochádza k uvoľňovaniu nikotínu z receptorov chuti a eliminuje sa tzv. nikotínový hlad. Zároveň dochádza k eliminácii vplyvu pasívneho fajčenia a k eliminácii chuti na cigaretu. Chuť na nikotín mizne ihneď alebo do niekoľko hodín po sedení.

Biorezonancia však neodstráni motorické návyky a sociálne zlozvyky, ktoré si fajčiar vypestoval, ako napr. káva-cigareta. Z týchto dôvodov je potrebné účinnosť terapie následne podporiť vlastným sebaovládaním a zmenou motorických a sociálnych zlozvykov.

Odporúčania pred terapiou

Pred terapiou neodporúčame fajčenie obmedzovať. Terapiu môže absolvovať každý fajčiar bez ohľadu na množstvo vyfajčených cigariet.

Odporúčania po terapii

Po terapii je potrebné zvýšiť príjem tekutín, najlepšie čistej neperlivej vody, aby sa podporilo vylučovanie nikotínu a záťažových látok z organizmu.

Možné krátkodobé reakcie:

V dôsledku ukončenia prísunu nikotínu do tela sa môžu dostaviť krátkodobé reakcie, najmä:

 • sucho v ústach

 • mierne kovová chuť v ústach

 • slabšia podráždenosť, nervozita a nesústredenosť

 • únava

 • poruchy spánku

 • mierna ospalosť

 • zvýšená potivosť

 • mierna bolesť hlavy

Tieto reakcie sú krátkodobé a úplne zmiznú najneskôr do 2 týždňov od terapie.

Migrény

 • bolesti hlavy
 • bloky v krčnej chrbtici

Biorezonancia dokáže bojovať aj s problémami ako migréna, bolesti hlavy či krčnej chrbtice. Pocit, ktorý pri týchto ochoreniach vzniká, dokáže paralyzovať celé telo a žena dokáže byť bezvládna a nečinná aj viac dní po sebe. Migréna je vážne ochorenie a často za ňu môže práve strava alebo bloky v krčnej chrbtici. Zistíte, čo vám škodí, a zbavíte sa svojich problémov raz a navždy!

Bolesti chrbtice

 • krčná chrbtica
 • hrudná a drieková
 • akútne aj chronické bolesti

Ženy často trápia bolesti v chrbtici. Môže za to nielen mimoriadne aktívny a náročný životný štýl, nesprávny pohyb či sedenie, ale chrbtica môže ukrývať aj rôzne psychické blokády, ktoré si so sebou nesiete z minulosti. Aby ste sa zbavili bolestí, pomocou biorezonančnej terapie v našom štúdiu Santé vám pomôžeme začať nový život bez bolestí a obáv z nej.

Aktivácia lymfatického systému

Biorezonancia dokáže pomôcť aj v boji proti toxínom. Toxíny často zaplavia naše telo a spôsobujú rad rôznych komplikácii – cez alergie, ekzémy, problémy s trávením. Do nášho tela sa dostávajú nielen vďaka potravinám, ktoré konzumujeme, ale svoj vplyv majú na tom aj vonkajšie faktory ako vzduch či čistiace prostriedky s ktorými pracujeme. Zbavte sa týchto problémov vďaka terapiám v našom štúdiu Santé a naštartujte svoj lymfatický systém.

Nízky krvný tlak

Nízky krvný tlak spôsobuje množstvo komplikácií. Únava, malátnosť, skoré vyčerpanie, plytké dýchanie, studené končatiny, zahmlené videnie, zimomravosť či bolesti hlavy. Aj tieto príznaky sa skrývajú za hypotenziou. Dobrou správou je, že s nízkym tlakom viete bojovať absolútne bezbolestne – vďaka biorezonančným terapiám v našom štúdiu Santé.

Menopauza

Menopauza je prirodzenou súčasťou života každej ženy. Obdobie, kedy dochádza k postupnému vyhasínaniu funkcie vaječníkov a k poslednej menštruácií, je často spojené s náročnou psychickou záťažou. Tá sa prejavuje v ťažšej koncentrácii a zmene nálad. Okrem iného telo žien je zaťažované návalmi tepla a zvýšeným nočným potením. Aby ste zmiernili tieto príznaky, môžete si pomôcť aj biorezonanciou. V našom štúdiu vám radi pomôžeme.

Neplodnosť

 • pomoc pri neplodnosti
 • príprava na otehotnenie

Biorezonancia dokáže účinne bojovať aj s problémom mnohých žien, ktoré trápi ťažšie otehotnenie či neplodnosť. Náročný životný štýl, genetické predispozície, vek, hormonálna nerovnováva – to všetko má negatívny vplyv na otehotnenie. A pritom sa cesta k vytúženému bábätku možno ukrýva u vás vo vnútri. Nájdite svoju cestu, zvoľte správny životný štýl a vychutnajte si príjemné a harmonizačné terapie v našom biorezonančnom štúdiu Santé.

Reumatizmus

Reuma, ako sa jej ľudovo hovorí, postihuje trojnásobne viac žien než mužov. Príčinou môže byť genetika, stres, fajčenie a pravdaže aj hormonálne zmeny. Pod reumatickými ochoreniami sa ukrýva viac než 150 druhov chorôb - reumatoidná artritída, psoriatická artritída, Bechterevova choroba a mnohé ďalšie. Pokiaľ sa chcete zbaviť týchto problémov, navštívte naše biorezonančné štúdio Santé a pomôžeme vám k ceste za zdravším zajtrajškom.

Detské terapie

Detské terapie

Imunita a nachladnutie

Chrípka a nachladnutie.
Imunitný systém je najdokonalejšia obrana organizmu voči vonkajším vplyvom. Chrípka imunitný systém oslabuje. Potláča výkonné funkcie organizmu, čim sa stáva telo náchylnejšie na pridružené infekcie spôsobené patogénnymi mikróbmi, akými sú napr. streptokoky a stafylokoky. Predovšetkým v jesennom období je naša obranyschopnosť vystavená nadmernej záťaži. Silný imunitný systém však dokáže vírusom a baktériám vzdorovať.

Imunitný systém tvorí súbor buniek a orgánov, ktoré spolupracujú na obrane organizmu proti cudzorodým zárodkom. Orgány imunity sa nachádzajú v celom tele a spolu s nervovým, srdcovým, pohybovým a tráviacim systémom zaisťujú harmonickú činnosť organizmu ako celku. Základom jeho správnej funkcie je zložitá a dynamická komunikačná sieť. V prípade, ak je medzibunkový priestor zaťažený rôznymi patogénmi, komunikácia medzi bunkami prestáva fungovať – imunita zlyháva alebo je oslabená.

Biorezonancia v prvom rade podporí telo, aby sa zbavilo medzibunkovej záťaže, čím sa opäť umožní komunikácia medzi bunkami a môžu začať prebiehať samoregulačné schopnosti organizmu. Následne sa podporia orgány, ktoré sú pre správnu činnosť imunitného systému dôležité – slezina, pečeň, lymfatický systém a črevá. Ďalší postup je individuálny, každému klientovi sa určí, ktoré terapie sú preňho vhodné.

Odstránenie vírusov, plesní, baktérií a parazitov

Naše telo trápia choroby, za ktoré mnohokrát môžu skryté faktory. Pokiaľ neviete nájsť príčinu, môžu byť za váš stav zodpovedné záťaže v podobe vírusov, plesní, baktérií či parazitov. Pomocou biorezonancie zistíte rýchlo a bezbolestne, či je vaše telo zaťažené týmito patogénmi. Následne vám vieme z tela tieto záťaže odstrániť, čím dáme telo do rovnováhy.

Chrípka

Medzi najčastejšie ochorenie detí patrí chrípka. Chladnejšie počasie a jeho zmeny, vietor či dážď, nepriaznivo vplývajú na slabšiu imunitu dieťaťa. Napriek tomu, že ide o vírusové ochorenie, darí sa mu najmä v zimných mesiacoch.

Nádcha, kašeľ a upchaté dutiny u detí nie sú ničím výnimočným. Pokiaľ chcete svoje dieťa ochrániť pred zbytočnými dávkami liekov, vyskúšajte účinnú liečbu za pomoci biorezonancie v našom štúdiu Santé.

Angína

Boľavé hrdlo u detí sa často spája so zápalom mandlí - angínou.

Angína sa prenáša kvapôčkami, takže sa často šíri, ak príde dieťa do styku s už nakazeným dieťaťom. Skúste sa zbaviť angíny bez liekov a absolútne neinvazívne. Biorezonancia dokáže pomôcť už pri jednom sedení, bezbolestne a bez zbytočných liekov.

Bronchitída

Biorezonancia dokáže účinne bojovať aj proti chorobe, akou je bronchitída. Suchý dráždivý kašeľ, ktorý prechádza do vlhkého, zvýšená teplota a malátnosť. Aj také sú prejavy bronchitídy - zápalu priedušiek. U detí sa vyskytuje pomerne často a postihuje ratolesti najmä do veku 5 rokov. Účinnou nápomocou pri liečbe je aj biorezonancia v našom štúdiu Santé.

Laryngitída

Nočná mora všetkých rodičov - laryngitída. Záchvaty dýchavičnosti, zúženie priestoru na dýchanie či zápal hrtana sú veľmi nepríjemnými ochoreniami vašich malých ratolestí. V prípade komplikácií je dôležité chorému dopriať vzduch. U malých detí však môže mať ochorenie dramatický priebeh a dieťa sa môže začať dusiť. V každom prípade treba vždy volať lekára, aby ste predišli tragickým následkom. Ako skvelá prevencia voči tejto chorobe sa ukázala aj neinvazívna liečba pomocou biorezonancie.

Sinusitída

Biorezonancia dokáže úspešne pomôcť aj pri ochorení, akým je zápal prínosových dutín - sinusitída. Pocit plného nosa, ktorý sa nedá vysmrkať, bolesti hlavy, celková malátnosť či dokonca aj bolesti zubov. V takomto stave je dieťa často mrzuté a my siahame po liekoch a vyhľadávame doktorov. Aj pri takýchto stavoch však veľmi efektívne funguje biorezonancia. Vyskúšajte ju so svojím dieťaťom v našom biorezonančom štúdiu Santé.

Žalúdočné problémy

Ku častým ochoreniam dieťaťa patria aj žaludočné problémy. „Mami, bolí ma bruško,“ je veta, ktorú nechce počuť žiadna matka. Pri častých bolestiach je dôležitá správna diagnóza, ktorá poodhalí intoleranciu potravín. Možno za všetko môže len lepok alebo intolerancia na laktózu. Vyskúšajte diagnostiku pomocou nášho biorezonančného prístroja Bicom a zistite, čo konkrétne škodí vašej ratolesti.

Alergie

Alergická reakcia poškodzuje organizmus. Alergický človek má takmer neustále mierny zápal v tele. Nemusí o tom ani vedieť, no jeho organizmus je zaťažovaný a poškodzovaný dôsledkami alergie. Neliečený alergik môže byť často chorý a nevie sa presne prečo. Príčinou môže byť práve nerozpoznaná alergia. Preto je potrebná správna diagnostika a najmä liečba alergie.

Odstránenie alergie prístrojom Bicom OPTIMA je bezbolestná metóda, kde na rozdiel od klasickej medicíny nedochádza k potláčaniu príznakov, ale k ich odstráneniu. Vďaka špičkovým počítačovým programom je Bicom schopný odhaliť rušiace elektromagnetické oscilácie, upraviť ich ako harmonické a posilnené vrátiť späť do organizmu. Na odstránenie alergií je potrebných 3-5 sedení (počet sedení je individuálny u každého pacienta).

Treba však myslieť na to, že príčinou alergie byvá zlá funkcia niektorého orgánu v našom tele, ktorú je potrebné riešiť.

 • Všeobecné príznaky: únava, vyčerpanie, zimomravosť, závrate
 • Kožné príznaky: svrbenie, ekzém vo všetkých formách
 • Podráždenie slizníc: nádcha, kýchanie, zápal spojiviek, pálenie očí
 • Gastrointestinálne príznaky: nadúvanie, gastritída, stomatitída, hnačka, Roemheldov syndróm, kolitída v rôznych podobách
 • Kardiovaskulárne príznaky: kolísavý krvný tlak, mdloby, tachykardia, extrasystoly, kolapsové stavy
 • Príznaky súvisiace s močovým mechúrom: polyuria, dysuria, dráždivý močový mechúr, náchylnosť k infekciám močových ciest
 • Pohybový aparát: bolesti svalov, reumatické obtiaže
 • Psychické príznaky: depresie, úzkosť, zmätenosť, vnútorný nekľud, závrate, agresivita, hyperaktivita u detí, bolesti hlavy a migréna, hmotnostné výkyvy, anafylaktický šok

Vzorky alergénov sú k dispozícii u nás.

Je ideálne, ak si prinesiete aj vzorku vlastného alergénu podľa typu alergie, ako napr.: vzorka peľu, bylinky, srsť zo zvieratka, dažďovú vodu z vášho okolia, prach z vysávača, lepiacu pásku zavesenú doma aspoň týždeň a pod.

Terapie:

 • Alergia na peľ
 • Alergia na prach
 • Alergia na plesne
 • Alergia na zvieratá
 • Alergia na hmyz
 • Alergia na potraviny
 • Kontaktná alergia
 • Alergia na chlad a slnko

Ekzémy, kožné ochorenia

 • alergické kožné prejavy
 • atopický ekzém

Ak niečo trápi rodičov, tak je to pohľad na choré dieťa. Ekzémy a kožné ochorenia sú nielen estetickou záťažou, ale aj fyzickou, čím môžu u dieťaťa spôsobiť aj psychické problémy. Náš najväčší vylučovací orgán je každodenne zaťažovaný nepriaznivými vplyvmi zvonku, ale aj zvnútra. Odpoveď lekárov pri ochoreniach kože je jednoznačná - nasadenie liečby pomocou liekov - antibiotiká, hormonálne maste, či biologická liečba. Ak vaše dieťa trpí ochorením kože, akým je napríklad atopický ekzém či psoriáza, je dôležitá úprava stravy. Zistite, čo mu spôsobuje ťažkosti, a vďaka vyrovnávajúcim terapiám pomocou prístroja Bicom mu dajte šancu zbaviť sa jeho utrpenia.

Kvasinkové ochorenia

Deti často trpia kvasinkovými ochoreniami. Môžu sa vyskytovať interne alebo na koži. V ústach je to múčnivka, v záhyboch a ohyboch kože sú to zapareniny, prípadne vo vlasoch seberoická dermatitída. Ochorenie sa môže prejaviť aj v podobe zlého trávenia, vracania, koliky či hnačky. Aby ste u vášho dieťaťa predišli týmto problémom, skúste mimoriadne efektívnu a bezbolestnú terapiu za pomoci biorezonančného prístroja Bicom v našom štúdiu Santé.

Bolesti ucha

Boľavé uško snáď potrápilo každé dieťa. Bolesť je zvyčajne príznakom zápalu ucha. Príznakmi zápalu môžu byť aj sprievodné ochorenia, ako soplíky, kašeľ či upchatý nos. Bolesť môže byť spôsobená vírusmi (kedy sa jedná o rýchlejší priebeh choroby), ale aj baktériami. Veľmi nápomocnou pri liečbe sa ukazuje práve biorezonancia, ktorú si môžete vyskúšať v našom štúdiu Santé.

INŠTRUKCIE PRED A PO TERAPIÁCH

Neodporúčame pred terapiou konzumovať alkoholické nápoje, kávu ani nápoje s obsahom kofeínu.

Pred terapiou je potrebné si zložiť všetky kovové predmety (prstene, náramky, hodiny, náušnice…).

Po terapiách sa taktiež neodporúča konzumovať alkoholické nápoje, kávu ani nápoje obsahujúce kofeín. V deň terapie je potrebné piť dostatok nemineralizovanej vody a vyhýbať sa náročným fyzickým aktivitám, pokiaľ je to možné.

VSTUPNÁ DIAGNOSTIKA A TERAPIA

Vstupná, celostná diagnostika biorezonančnou metódou umožňuje bezbolestne a rýchlo v priebehu jedného dňa získať veľmi podrobné informácie o stave vášho organizmu.

Vďaka tejto metóde vám pomôžeme nájsť príčinu vašich zdravotných ťažkostí, ako aj získať cenné informácie o zdravotných problémoch alebo chorobách, ktoré ešte v organizme neprepukli.
Súčasťou sedenia je aj úvodná terapia, ktorá harmonizuje telo a pripravuje ho na ďalšie terapie zamerané už na konkrétne zdravotné problémy. Chorobu považujeme za prejav nerovnováhy v organizme. Hľadáme príčinu tejto nerovnováhy a pri liečbe sa prístroj snaží harmonizovať organizmus a odstrániť príčinu nerovnováhy.

Biorezonančná celostná diagnostika umožňuje: 

 • vykonať analýzu stavu orgánov podľa základov tradičnej čínskej medicíny
 • zistiť existujúce ochorenia akútne aj chronické a ich pôvod
 • odhaliť ochorenia ešte v štádiu vývoja
 • zistiť geopatogénnu záťaž a záťaž organizmu elektrosmogom
 • peľové alergie, alergie na roztoče, zvieratá
 • zistiť prítomnosť baktérií, vírusov, plesní a parazitov
 • stanoviť vhodné a nevhodné potraviny pre organizmus
 • testovať alergény, potravinové intolerancie 
 • zistiť záťaž ťažkými kovmi a chemickými látkami 
 • zistiť blokády, ktoré blokujú energetické dráhy vo vašom organizme (jazvy, zrasty, prekyslenie, psychické blokády, poruchy imunity…)
 • zistiť predispozície na civilizačné ochorenia

Na základe výsledkov diagnostiky vám navrhneme liečebný postup, za účelom odstránenia príčin nerovnováhy organizmu a nielen prejavov choroby. Na dosiahnutie želaného dlhodobého efektu je potrebných minimálne päť sedení, ďalšie podľa individuálnej potreby.

Čo sa bude diať pri prvej terapii

V prípade, že počas diagnostiky odhalíme nejaké problémy, začneme ich riešiť. Absolvujete základnú harmonizačnú terapiu – energetickú stabilizáciu, antistresové programy, odblokovanie meridiánových dráh, aktiváciu a podporu vylučovacích orgánov (pečeň, obličky, črevá, lymfa) a následne začneme s odstraňovaním alergií a zistených záťaží v organizme.
Zlepšenie nastáva vo väčšine prípadov takmer okamžite, je však potrebné počítať s viacerými návštevami, pričom ich počet závisí od stavu klienta. Každé ďalšie sedenie sa začína kontrolou, a potom pokračuje terapiou. Postupne sa eliminujú zistené záťaže, prevádza sa desenzibilizácia potravinových intolerancií, prípadne sa rieši akútny problém.
Na tieto účely používame najnovší nemecký prístroj BICOM OPTIMA a k nemu príslušné testovacie sady.